Chciałem na szybkiego dodać kilka plików do mojego serwera git no ale okazało się coś co w przypadku migracji nie miało miejsca. A mianowicie limit wielkości pliku i ilość plików wykorzystując funkcję Upload File. Tak tak! dla migracji z jednego serwera git na drugi serwer git wielkość i ilość nie ma znaczenia – za wyjątkiem przepustowości serwera oczywiście! Mój serwer git jest postawiony na yunohost ze standardowymi ustawieniami. Specjalnie oddzieliłem ten serwer od bloga ponieważ traktuję go jako taki roboczy „wół” na wszystkie moje pierdoły. Zresztą pisałem jak zainstalować yunohost na blogu ,ale ten konkretny problem wymaga by odrobinę pogrzebać w pliku konfiguracyjnym samej aplikacji gitea. W tym celu edytujemy plik app.ini a wykonamy to logując się do naszego serwera z pomocą ssh i wywołując funkcję jak poniżej:
Ważne! Ta lokalizacja dotyczy tylko aplikacji gitea o ile korzystamy z yunohost. Standardowa instalacja gitea umieszcza ten plik z zupełnie innym miejscu i zazwyczaj jest umieszczony jak poniżej w katalogu /etc/gitea/:
Skoro mamy już uruchomioną edycję pliku app.ini przechodzimy do linijki:
która oryginalnie powinna wyglądać jak poniżej. Warto jednak ponownie zaznaczyć że przykład konfiguracji dotyczy konkretnie yunohost. W standardowej instalacji ścieżka do lokalizacji zawartości PATH zdecydowanie wygląda inaczej:
i dodajemy kolejne dwa wpisy żeby wyglądało to jak poniżej:
Pierwszy element MAX_SIZE = 200 wskazuje że wielkość pliku nie może przekraczać 200KB a drugi element MAX_FILES = 5 określa ilość plików ,która w tym przypadku wynosi 5. Te wartości możemy określać dowolnie ale proponuję robić to rozsądnie. Na koniec logujemy się do naszego panelu administracyjnego yunohost i restartujemy gitea.
W przypadku gitea ,który działa niezależnie (bez wykorzystania platformy yunohost) by go restartować należy wykonać funkcję z poziomu ssh:
Na koniec ważna sprawa ,która dotyczy gitea instalowanego z poziomu yunohost. Wszelkie zmiany w plikach konfiguracyjnych są przywracana do pierwotnych podczas aktualizacji pakietów w samym yunohost. Czyli wyżej wprowadzona zmiana zniknie gdy taką aktualizację wykonamy! Czy aktualizacja jest konieczna! Tak bo głównym zadaniem jest eliminacja błędów w samych aplikacjach ale często również aktualizacje dotyczą bezpieczeństwa samych aplikacji co uważam za dość istotne. Jeżeli masz to w tz dupie to nie zawracaj sobie głowy! Lecz nie polecam żeby iść tą drogą …